Кошик
0
0.0 ₴

Практика роботи зі зброєю і ,безпосередньо, з мечем являє собою унікальне явище, що дійшло до нас із глибини століть. Спочатку, будучи способом поводження з бойовою зброєю, всі базові техніки були осмислені завдяки дотриманню природних законів на полі бою.

Головні елементи навчання поділялися на три складові:

  • шлях тіла — як тримати зброю, маай (просторова дистанція, що розділяє двох супротивників);
  • шлях меча — як виконувати удар, правильний момент для удару;
  • шлях свідомості — правильний ментальний стан у поєдинку.

А отже, на їхньому вивченні й доведеться зосередитися кожному, хто вирішить стати на шлях меча, незалежно від обраного напряму.

Отож, Ви прийняли рішення стати КЕНШИ (мечником)?! Ми допоможемо Вам у цьому!

Але спершу, Вам треба визначитися, які критерії має мати та чи інша школа, секція або група, щоб вони відповідали всім Вашим вимогам і побажанням на шляху пізнання меча.

Звернімося до теорії - біомеханіка прямо вказує на те, що для оволодіння якоюсь руховою навичкою потрібні:

  • пряме спілкування з об'єктом вивчення (іншими словами, якщо Ви займаєтеся бадмінтоном, то метальний диск Вас не навчить тонкощам роботи з вашою ракеткою);
  • необхідна кількість тренувань, щоб підтримати адаптивні реакції або запобігти їх втраті, з розривом між фізичними навантаженнями не більше 48-72 годин;
  • методична база, що відповідає цілям та завданням навчання.

Тепер про ази!

Японський меч (ніхонто, катана) - формулювання МЕЧ можна вважати суперечливим, оскільки вигнуті клинки заведено відносити до шабель, а не до мечів. Однак шабель із дворучними ручками у світі практично немає, і для шабель не характерний рубаючий удар, а удар січний. Тоді як Катана використовувалася переважно як рубаюча і ріжуча зброя, іноді як колюча і допускала як дворучний, так і одноручний хвати. Відповідно до цього, прийнято вважати Катану мечем.

Старші школи мистецтва володіння катаною беруть свій початок у XV—XVI століттях.

Будь-яка робота з мечем, є не що інше, як різновид Кендзюцу - практичного мистецтва фехтування, яке переродилося на сучасний вигляд — гендай будо (сучасне будо).

* Закінчення «-до» походить від китайського «дао». І позначає (розділ — шлях, дорога). Використовується в таких бойових мистецтвах як дзюдо, іайдо, кендо, тощо.

* Закінчення «-дзюцу» (술 - мистецтво, вміння) тренування спрямовані на покращення бойових навичок, таких як кендзюцу, іайдзюцу тощо.


Володіння японським мечем сьогодні


НА СЬОГОДНІ В ДОСИТЬ ВІДКРИТОМУ ДОСТУПІ ПРЕДСТАВЛЕНО 6 ГЛОБАЛЬНИХ НАПРЯМІВ:

    1. Кендо (досл. переклад "шлях меча") - мистецтво фехтування бамбуковим мечем (синай), при якому обов'язково носити комплект захисту.
    2. Іайдо (досл. переклад "шлях усвідомленості") - мистецтво раптової атаки та контратаки. Є медитативним різновидом бою, який ведеться з уявним супротивником.
    3. Каторі (скор. Тенсін Сьоден Каторі Сінто-рю 天真正伝香取神道流) - є комплексною традицією будзюцу. Ґрунтується на вивченні Ката, де два партнери імітують певний малюнок бою, сценарій. Завдання ката – передати певні тактичні схеми, дати розуміння дистанції. Навчити не боятися взаємодіяти з противником і дати звичку поводження з бокеном (дерев'яною імітацією меча). Одна з найдавніших шкіл японських бойових мистецтв, що існують на даний момент. Залежно від конкретного стилю (рю), можна розділити на кілька спортивних дисциплін.
    4. Комбат Кендо (Кен Себу До) (дослівно шлях поєдинку на мечах: кен-меч, себу - поєдинок, до - шлях) - сучасне єдиноборство, створене на основі традиційного японського фехтування. Відрізняється великим арсеналом ударів мечем (включаючи атаку ніг) та можливістю застосування технік рукопашного бою (захоплень, утримань та кидків), що наближає цю дисципліну до реалій бойового фехтування.
    5. Тамешиґірі – (試 斬 り, 試 切 切, 試 斬, 試 切) тамесі - "тестування, проба", ґирі - "удар, що рубає" - Бойове мистецтво, в якому практикують тестову рубку. Єдина на сьогоднішній день дисципліна, орієнтована на роботу з реальною (бойовою) зброєю.
    6. Нінзюцу – (мистецтво невидимості), комплексна дисципліна, що включає мистецтво шпигунства, методику диверсійної роботи, елементи виживання і т.д. Ґрунтується на вивченні бойових технік роботи зі зброєю та рукопашного бою, в комплекті з психофізичними практиками.

Для тих, хто тільки починає своє знайомство з Японською традиційною зброєю і хоче ознайомитися з технікою володіння мечем, його культурою та етикетом, ми пропонуємо пройти індивідуальний вступний семінар під керівництвом президента «Федерації Кендзюцу України» Дмитра Андрощука.

За дві години заняття в Ока-Додзе (вул. Половецька ,49 м. Київ), Ви познайомитеся з культурою володіння Японським мечем Катана, його класифікацією та будовою, етикетом поведінки самурая зі зброєю, дізнаєтеся базові стійки, види ударів та захисту, різні способи вилучення та вкладання зброї. Ви почнете краще розуміти свою зброю та  здобудете практичні навички роботи з мечем, а також навчитеся оглядати та обслуговувати меч. href="/images/sem.jpg">

sem1

 

 

 

Консультація з мечів та питань навчання

+38 097 786 84 84

(Viber, WhatsApp, Telegram)

info@nihonto.net.ua

nihonto.net.ua 

Група компаній Lezo
2007-2023