Кошик
0
0.0 ₴

ШИРАСАЯ І КОШІРАЕ

У сервісному центрі TOGIA Ви можете замовити виготовлення ширасая і коширає.


Виготовлення ширасая

Ширасая (яп. 白鞘) – це «одяг» меча, « піхви для відпочинку» дерев'яні піхви та руків'. Призначені для зберігання меча. Ширасайя не прикрашається та не покривається лаком. Після створення та полірування клинка, спочатку виготовляють муфту хабаки, а потім «одягають» у просте ширасая і передають замовнику.

Тепер господар меча може вибрати стиль виконання коширає – оздоблення клинка.

shirasaia

Вартість виготовлення ширасая 3600 грн

 

Виготовлення дерев'яних елементів під коширає

Коширає – оправа меча для носіння на вулиці. Незалежно від розмірів меча, основні елементи коширає є і у катани, і у вакідзаші.

Виготовлення піхв «сая»

Піхви  японського меча вирізають із легкої деревини, традиційно використовують магнолію. Допускається наявність невеликих сучків та легка зміна кольору. Такі дрібні дефекти будуть приховані лаком і не впливають на технічні характеристики піхов.

Дерев'яну заготовку розпилюють уздовж, відзначають положення клинка і за допомогою стамески прорізають паз. Клинок має рухатися вільно, але без люфту. Половинки, із заздалегідь вирізаним місцем під хабаки, склеюються рисовим клеєм. Після цього піхвам надається необхідна форма.

Далі виготовляють та монтують інші елементи – куриката, кільце коіґучі, саядзірі та ін. Тепер піхви сая можна покривати лаком.

saia

Вартість виготовлення піхов меча 2400 грн

 

Виготовлення цуки

cuka

Цука – руків'я японського меча, так само, як і піхви сая вирізають з магнолії. Довжина руків'я повинна гармоніювати з піхвами та відповідати побажанням власника меча.

У принципі, технологія така ж, як і при виготовленні сая - заготовка розпилюється на дві половини, стамескою вирізається паз під накаго (хвостовик), половинки склеюють і після висихання надають потрібну форму. Висвердлюється один або два отвори під мекуги.

Також у процесі виготовлення цуки обов'язково враховують спосіб кріплення шкіри ската (самегава). Коли ручка готова, її обплітають шнуром цукаїто. Колір та спосіб плетіння визначається стилем коширає.

Вартість виготовлення руків'я меча 1200 грн

 

Виготовлення фурнітури

Майстри та ювеліри Сервісного Центру TOGIA за Вашими ескізами та побажаннями створять повний комплект фурнітури для меча. За потреби можна виготовити окремі елементи для оздоблення Вашого меча для надання йому виняткової індивідуальності.

В якості матеріалів можуть використовуватися сталь, кольорові, дорогоцінні та напівдорогоцінні метали, ріг, кістка, натуральне або штучне каміння тощо.

furnitura

Вартість виготовлення фурнітури в кожному випадку різна (від 4000 грн)

 

Монтаж коширає

Складання та підгонка всіх елементів коширає проводиться професійними майстрами.

Вартість монтажу коширає від 1400 грн

 

Обплетення руків'я (Цука)-ЦУКА МАЕ

opletka

До XVI століття руків'я не перемотували шнуром, а лише обтягували шкірою ската, закріплюючи невеликими фіксаторами. У період інтенсивних міжусобних воєн, руків'я меча стали обплітати шнуром цукаїто. З'явилися майстри, що спеціалізуються на цука-травні. Обплетена цука набагато краще трималася в руці, самагава не зміщувалась, менуки щільно прилягали до шкіри ската.

Існує багато способів та матеріалів для обплетення руків'я меча, що дає більше можливостей для вираження індивідуальності.

Вартість намотування цука 2800 грн

 

 

Консультація з мечів та питань навчання

+38 097 786 84 84

(Viber, WhatsApp, Telegram)

info@nihonto.net.ua

nihonto.net.ua 

Група компаній Lezo
2007-2023