Кошик
0
0.0 ₴

NTHK (Nihon Token Hozon Kai) офіційно перекладається як "Товариство зі збереження японського меча". Товариство засноване 1910 року під час періоду Мейдзі, є набагато старшим, ніж NBTHK (Nihon Bijutsu Token Hozon Kyokai), Товариство збереження мистецтва Японії.

NTHK-NPO - це некомерційна організація, яка існує для просування, вивчення і збереження японського меча і пов'язаних з ним мистецтв. Головний офіс розташований у Мегуро в Токіо, Японія. Також є кілька філій по всьому світу.

На сьогодні, після смерті сенсея Йосікава (Yoshikawa-sensei), існують дві фракції NTHK.

NTHK-NPO пропонує для найкращих мечів три типи Сертифікатів (орігамі): Shinteisho, Kanteisho і Yushuto.


СЕРТИФІКАТ SHINTEISHO (СПРАВЖНІЙ МЕЧ)


Даний перший рівень сертифікації для мечів, у яких підпис mei є справжнім, але загальний стан меча не дуже добрий. Це допоміжний сертифікат, який слугує для гарантії автентичності підпису меча.


Сертифікат KANTEISHO (Автентичні мечі)

Це другий за значимістю і більш поширений Сертифікат орігамі від NTHK-NPO, який містить набагато більше інформації про характеристики меча. Такий Сертифікат видається для мечів хорошої якості, у яких підпис mei є справжнім. У разі якщо меч буде mumei (без підпису), експерти нададуть припущення про те, яка школа або коваль виготовив цей клинок.

Приклад змісту Сертифіката NTHK-NPO Kanteisho origami для A NAOE SHIZU KANENOBU KATANA (англійською). 

Як ви можете бачити, містить набагато більше деталей і характеристик, якщо порівнювати з Сертифікатами NBTHK Hozon або NBTHK Tokubetsu Hozon.

Іншою помітною відмінністю є наявність на Сертифікаті особистих печаток (hanko) експертів. У цьому випадку п'ять експертів особисто підтверджують інформацію, вказану у Сертифікаті. Це підкреслює високий рівень достовірності та особистої відповідальності.

nthk npo kanteisho judgement paper


KANTEISHO KOSHIRAE (Автентичні мечі)2 nthk npo origami for koshirae fittings japanese sword unique japan

Kanteisho Origami також видається для виняткових коширає (фітингів) для японських мечів. Нижче наведено Сертифікат на чудовий набір коширає для Kunitsugu wakizashi.


YUSHUTO (високоякісні мечі)

Найвищий рівень у NTHK-NPO - це сертифікат, відомий як YUSHUTO, еквівалентний СертифікатуNBTHK JUYO.

Сертифікат YUSHUTO origami видається виключно найкращим мечам – “TheVery Best of the Best“ з точки зору стану, історичної та культурної цінності, як об'єкта мистецтва та академічного вивчення.

На фото представлений Сертифікат NTHK-NPO YUSHUTO origami для чудового меча Naminohira Yukiyasu Tachi, епохи Юей (1182-1183). Це ubu (оригінальна довжина) mumei (без підпису) тачі на 72,9 см. Кожен меч YUSHUTO сфотографований та представлений у друкованих журналах NTHK-NPO.

3 naminohira yukiyasu nthk yushuto origami certificate unique 4 naminohira yukiyasu nthk yushuto origami certificate unique japan photo

2 nthk npo origami for koshirae fittings japanese sword unique japan

Консультація з мечів та питань навчання

+38 097 786 84 84

(Viber, WhatsApp, Telegram)

info@nihonto.net.ua

nihonto.net.ua 

Група компаній Lezo
2007-2023